Začína nová séria prednášok

Srdečne pozývame všetkých záujemcov na prvé stretnutie nového cyklu prednášok s názvom Liturgický rok s ikonami, ktoré sa bude konať v stredu 11. septembra 2019 v prednáškovej miestnosti Benediktínskeho kláštora Premenenia Pána v Sampore. Stretnutie začne prednáškou o 19.00 a skončí modlitbou Kompletória v kláštornom chráme o 20.00.

Ikony sú oknom do nebeského sveta. V rámci série večerných zamyslení budeme „otvárať“ okno jednotlivých ikon, aby sme cez ne vstúpili do Božieho Srdca a ony tak zanechali trvalú stopu v našom srdci. Pri každom stretnutí bude možné „pobudnúť“ pred historickou ikonou o ktorej bude jednotlivé zamyslenie mesiaca. V septembri to bude ikona Sedembolestnej Panny Márie Obmäkčenie zlostného srdca.

Sprievodcom tejto série bude Ivan Moďoroši, ktorý je kňazom žilinskej diecézy a spolupracovníkom Centra Spirituality Východ-Západ Michala Lacka Teologickej fakulty Trnavskej univerzity. Aktuálne sa venuje osobnosti kňaza Vendelína Javorku SJ. Jeho odborným záujom je ruská spiritualita. Participuje na niektorých projektoch IKONY – expozícia originálnych ikon v Žiline.

Ikony k prednáškam zapožičiava: IKONY – expozícia originálnych ikon v Žiline.


Publikované

v časti

Autor článku: