Prizma milosrdenstva kamerou

LOGO„Ako Boží synovia sme povolaní komunikovať so všetkými bez vylučovania.“ (Pápež František ku Svetovému dňu médií: Komunikácia a milosrdenstvo)

Pozývame vás na netradičný pohľad na tému mimoriadneho Svätého roka milosrdenstva, v novom cykle stretnutí Prizma milosrdenstva kamerou. Počas roku 2016 sa v benediktínskom kláštore Premenenia Pána budete môcť stretnúť v dialógu pri filmoch s ich tvorcami a pedagógmi, doc. PhDr. Martinom Cielom, PhD. a Mgr. Ivanom Brachtlom popoludní od 14.00 hod, v nasledujúcich dňoch:

  • 3. apríl / D. W. Griffith: Intolerancia / Martin Ciel
  • 24. apríl / Dežo Ursiny: O rakovine a nádeji / Ivo Brachtl
  • 29. máj / Dežo Ursiny: Matka Tereza; Obrázky z výletu / Ivo Brachtl
  • 27. november / Dežo Ursiny a Ivo Brachtl: Času je málo a voda stúpa / Ivo Brachtl
  • 11. december / Andrej Tarkovskij: Obeť / Martin Ciel

21525023853_0d411ca315_oTento projekt je voľným pokračovaním projektu Dekalóg ako dialóg o ktorý bol veľký záujem v širokej verejnosti. V nových piatich stretnutiach vám formou umeleckej tvorby ponúkame osobný dialóg s Milosrdenstvom v slovenskej i zahraničnej filmovej tvorbe. Týmto spôsobom chceme odpovedať na náuku mnohých pápežov, ktorí nás pozývajú pristupovať k mediálnej komunikácii ako k daru. Milosrdenstvo je schopné podnietiť nový spôsob reči a vedenia dialógu, tak ako to výrečne vyjadril Shakespeare: «Milosrdenstvo nie je povinnosťou. Zostupuje z neba ako ovlaženie dažďa na zem. Je dvojitým požehnaním: žehná toho, kto ho dáva, i kto ho prijíma» (Kupec benátsky, IV. dejstvo, I. scéna).“

Budeme veľmi vďační ak svoj záujem o účasť dopredu oznámite na mailovej adrese jozef@benediktini.sk Do predmetu správy napíšte „Prizma Milosrdenstva“. Na tejto adrese dostanete aj odpovede na prípadné otázky.

Bližšie informácie budú ohlásené pred jednotlivými stretnutiami.


Publikované

v časti

Autor článku: